Saunarium w Chochołowskich Termach to największa strefa saun na Podhalu ze zlokalizowaną na antresoli, wydzieloną wypoczywalnią oraz olbrzymim tarasem widokowym (1000 m²). Miejsce to zostało zaprojektowane przez pasjonatów saunowania. Usytuowanie na drugim piętrze budynku daje możliwość niezakłóconego odpoczynku w intymnej atmosferze z niczym nieprzesłoniętym widokiem na Tatry.

Wizytówką naszego Saunarium jest wyjątkowa, przeszklona sauna fińska z tatrzańskim krajobrazem, w której regularnie odbywają się rytuały saunowe.

Chochołowskie Saunarium oferuje szeroki wybór saun: saunę BIO z jałowcem, sauny suche, łaźnie parowe i aromatyczne, saunę na podczerwień oraz Góralską Chatę, w której odbywają się wydarzenia specjalne. Goście mogą schłodzić się w zewnętrznej i wewnętrznej niecce z zimną wodą, beczce chłodzącej oraz korzystając z lodopadu.

Odpoczynek jest niezwykle ważnym etapem cyklu saunowego, dlatego zachęcamy do korzystania z basenu jacuzzi, beczki z wodą siarkową, izby i groty solnej lub tarasu widokowego.

Zachęcamy, aby włączyć do swojego planu saunowania udział w seansach naparzania, odbywających się codziennie w godzinach 12:00, 14:00, i od godziny 16:00 do 21:00 co godzinę (seanse są w cenie biletu do Saunarium), lub też skorzystać z oferty Chochołowskiego SPA, które zlokalizowane jest sąsiadująco do strefy saun.

Podstawowe zasady saunowania

Komfort naszych Gości jest dla nas niezwykle ważny. Saunowanie powinno przynosić jak najwięcej korzyści dla zdrowia ciała i ducha, dlatego w kliku zdaniach streścimy podstawowe zasady poprawnego saunowania. Jak powinien wyglądać cały cykl i na co zwrócić uwagę?

 1. Przed wejściem do sauny dokładnie myjemy i osuszamy ciało.
 2. Do sauny wchodzimy nago (bez bielizny, kostiumu, biżuterii). Do saun suchych zabieramy ręcznik, który podkładamy pod całe ciało. Bardzo ważne jest, aby żadna część skóry nie dotykała drewna (dotyczy to także stóp). W ten sposób odprężamy się przez 10-15 minut. Do łaźni parowych nie zabieramy ręcznika, przed skorzystaniem i przed opuszczeniem łaźni dokładnie spłukujemy siedzisko.
 3. Po wyjściu z sauny najpierw udajemy się pod prysznic, aby spłukać pot.
 4. Teraz czas na schłodzenie ciała w jednej z niecek z zimną wodą.
 5. Na koniec uzupełnienie płynów i odpoczynek, który powinien trwać dwukrotnie dłużej niż nagrzewanie.
 6. Cykl można powtórzyć 3 razy.

Nasze sauny

Sauna Widokowa (temperatura 100°C, wilgotność do 10%) z widokiem rozpościerającym się na panoramę Tatr. To tutaj odbywają się ceremonie naparzania.

Góralska Chata (temperatura 100°C, wilgotność do 10%) czynna podczas okolicznościowych wydarzeń np. Babskiego Saunowania.

Sauna Sucha (temperatura 90°C, wilgotność do 20%)

Trzy powyższe sauny to sauny fińskie, suche. Korzyści płynące z korzystania z tego typu saun:

 • spalanie tkanki tłuszczowej
 • przeciwdziałanie przeziębieniom
 • wspomaganie leczenia stanów pourazowych i pozapalnych chorób ukladu nerwowego i krążenia czy chorób kobiecych
 • pozytywny wpływ na stan i wygląd skóry

Sauna BIO z jałowcem (temperatura 70°C, wilgotność do 50%)

Sauna jałowcowa łączy korzyści kąpieli w saunach suchych opisane powyżej z dobrym wpływem na układ trawienny.

Łaźnia parowa (temperatura 50°C, wilgotność do 100%)

Kąpiele w łaźniach parowych mają dobroczynny wpływ na zdrowie, w szczególności na:

 • oczyszczanie organizmu z toksyn i produktów przemiany materii
 • nawilżanie dróg oddechowych
 • podnoszenie odporności
Góralska Chata Chochołowskie Termy para
Grota Solna Chochołowskie Termy
Wypoczywalnia Chochołowskie Termy z widokiem na panoramę Tatr
Grota Solna Chochołowskie Termy

Łaźnia aromatyczna (temperatura 50°C, wilgotność do 100%)

Łaźnia aromatyczna łączy wszystkie zalety łaźni parowych z działaniem odprężającym, inhalującym i relaksującym.

Sauna na podczerwień INFRARED (temperatura 60°C, wilgotność do 15%)

Zalety korzystania z sauny na podczerwień:

 • regenerację i oczyszczenie organizmu
 • łagodzenia napięcia mięśniowego, bólów głowy, reumatyzmu i zapalenia oskrzeli
 • wspomaga odchudzanie
 • świetnie działa na cellulit

Grota solna – pomieszczenie w całości wykonane z brył solnych, wyposażone w tężnie solankowe. Panuje tam nadmorski mikroklimat.

Izba solna z wodną kaskadą – pomieszczenie do wypoczywania, pomaga w osiągnięciu stanu odprężenia, wspomaga leczenie astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy, łuszczycy, nerwicy.

Wydarzenia Specjalne

Wydarzenia specjalne

 

Weekendy tematyczne

Seanse naparzania podczas weekendów mają całkowicie inną oprawę muzyczną niż w tygodniu. Muzyka filmowa, hity minionych epok, podróżnicze inspiracje, siła kobiecego głosu czy seanse z piskiem opon w tle, to tylko niektóre z wyjątkowych tematów na weekendowe naparzanie!

Babskie Saunowanie

Każdy czwartek w naszym Saunarium to Święto Kobiet. W cenie biletu wszystkie Panie zapraszamy na specjalne ceremonie pielęgnacyjne:
18:00 Saunowe Wygładzenie (peeling gruboziarnisty do ciała)
19:00 Seans z witkami brzozowymi (tradycyjny rytuał ruskiej bani)  albo Piękne włosy (rytuał z maską odżywczą na włosy)
20:00 Lodowa niespodzianka (delikatny masaż kryształkami lodu)

Noce Saunowe

Terminy są dostępne w zakładce aktualności na naszej stronie oraz na naszym facebooku. Saunarium działa wtedy krócej, bo już od 21:30 zaczynamy tematyczną Noc Saunową, która trwa do 2 w nocy. Śledź nas na Facebooku, aby być na bieżąco z tematem kolejnej Nocy Saunowej. Wystrój Saunarium, seanse naparzania, konkursy, poczęstunek, wszystko dopasowane jest do klimatu danej Nocy Saunowej. Odwiedź nas i przenieś swoje doświadczenie saunowania na wyższy poziom!

Nasza Kadra

Saunamistrz Halina

Halina

Saunamistrz Maciek

Maciej

Saunamistrz Andrzej

Andrzej

Sauna Bar

Korzystanie z saun niesie ze sobą wiele walorów prozdrowotnych. Aby wzmocnić ten efekt, zapraszamy do Sauna Baru, gdzie można zjeść pysznie, lekko i zdrowo. Szef Kuchni poleca m.in: świeże warzywa z dipami, tartę grzybową z pestkami dyni, trzy tatary na grzankach czosnkowych: z łososia, śledzia i pstrąga, kanapkę z szynką parmeńską na gryczanym placku, krewetki z pikantnym sosem arrabiata, talerz świeżych owoców, puchar lodów własnej produkcji z owocami. O aktualne menu zapytaj obsługę.

sauna bar kanapki szynka parmeńska